14.04.2016r. Milanów - XVI Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

W dniu 14.04.2026r.w GOK w Milanowie Milanów odbył się XVI Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej , którego motywem przewodnim była piosenka żołnierska. W przeglądzie wzięło udział 13 solistów i 10 zespołów z terenu powiatu parczewskiego.

Komisja konkursowa w składzie Pani Anna Lichawska, Pan Piotr Gierulski i Pan Wojciech Gil  postanowiła przyznać  pierwsze miejsce w kategorii solista: Katarzynie Łodej ze Szkoły Podstawowej w Milanowie  w kategorii zespół  „Trója na szynach” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Parczewie, ponadto postanowiła przyznać wyróżnienie dla solistki Ewy Dzyr ze Szkoły Podstawowej w Gęsi, solistce Paulinie Szczerbie z Gimnazjum w Milanowie oraz zespołom Akwarelki z Gimnazjum w Milanowie i Desire z Parczewa. Dodatkowo Szkoła Muzyczna  pierwszego stopnia w Parczewie przyznała  rok darmowej nauki dla Katarzyny Łodej, Ewy Dzyr i akompaniatora Kamila Bobera.  Solista i zespół , który wygrał przegląd otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Milanów i GOK.

Organizatorzy są wdzięczni uczestnikom przeglądu za tak liczne przybycie i wspólną zabawę