11 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Milanowie odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Firmę Bayer oraz inspektora COBORU dr Piotra Pszczółkowskiego dotyczącą ochrony owadów zapylających.

Spotkanie to cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 60 słuchaczy, producentów miodu. Spotkanie otworzyli już wcześniej wspomniany dr Piotr Pszczółkowski i Pan Paweł Małofiejew, wszystkich gości i prelegentów powitał wójt gminy Milanów Pan Paweł Krępski. Po oficjalnej części rozpoczęły się wykłady tematyczne.

Pierwszym prelegentem był przedstawiciel firmy fito farmaceutycznej dr Michał Krysiak, wykład dotyczył działań firmy Bayer na rzecz zdrowia zapylaczy.

Bardzo ciekawy wykład na temat: ,,Waroza – wciąż aktualny problem w polskich pasiekach. Nowe sposoby zwalczania pasożyta przedstawiła Pani dr Beata Bąk, lekarz weterynarii, Specjalista Chorób Owadów Użytkowych, Katedra Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Wykład ten wzbudził szerokie zainteresowanie wśród słuchaczy którzy mając okazję pytali o problemy chorobowe owadów które pojawiają się w pasiekach.

Na zakończenie spotkania i podsumowanie głos zabrał dr Jerzy Próchnicki Szef Działu Rejestracji i Rozwoju Firmy Bayer – wykład dotyczył przyszłości pszczelarstwa i ochrony rośli.

Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie dla wszystkich zgromadzonych pszczelarzy producentów miodu, kolejne spotkanie już za rok.